Jesteśmy największym w Polsce oferentem mieszkań na wynajem; nasze portfolio obejmuje 7,5 tysiąca lokali – wybudowanych lub w budowie. Zarządzamy nieruchomościami dwóch funduszy: Funduszu Mieszkań na Wynajem oraz Funduszu Mieszkań dla Rozwoju. Jesteśmy obecni w większości dużych aglomeracji, ale wspieramy też – w ścisłej współpracy z samorządami – rozwój tkanki mieszkaniowej w małych społecznościach.

Polski Fundusz Rozwoju

Działamy w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju, który realizuje strategiczne dla kraju programy wsparcia przedsiębiorczości, innowacji i wyrównywania szans. Skala dotychczasowych inwestycji w polską gospodarkę to aż 21,6 mld zł. PFR oferuje samorządom i przedsiębiorcom ponad 100 programów rozwojowych, wspiera prace nad nowymi technologiami, a dzięki Pracowniczym Planom Kapitałowym 11,5 mln osób może zabezpieczyć wysokość przyszłej emerytury.

Nagrody

Jedna z naszych inwestycji – Nowy Nikiszowiec w Katowicach – otrzymała nominację do najważniejszej nagrody w Europie, nazywanej „Architektonicznym Oscarem”. Nominacje są zgłaszane przez ekspertów z Europy, Radę Architektów Europy oraz komitet doradczy nagrody. Katowickie osiedle zostało także wyróżnione w kategorii „Wizja zmieniająca oblicze miasta”, a dziennikarze „Rzeczpospolitej” przyznali jej nagrodę #RealEstateImpactor .

Wyniki naborów

  • Katowice 2116 wniosków | o 513 mieszkań
  • Świdnik 1045 wniosków | o 108 mieszkań
  • Radom 1139 wniosków | o 124 mieszkania
  • Łowicz 322 wnioski | o 96 mieszkań
  • Kraków 2575 wniosków | o 481 mieszkań
  • Mińsk Mazowiecki 660 wniosków | o 138 mieszkań
  • Dębica 504 wniosków | o 201 mieszkań

Nasze inwestycje

Gdynia / Puszczyka
172 mieszkania

Toruń / ul. Okólna
320 mieszkań

Katowice / Gospodarcza
513 mieszkań

Zamość / ul. Parkowa
96 mieszkań


Kraków / Anny Szwed-Śniadowskiej
481 mieszkań

Biała Podlaska / Sobieskiego
186 mieszkań

Dębica / ul. Ratuszowa
201 mieszkań

Nowy Targ / Polana Szaflarska
130 mieszkań

Świdnik / Gen. Grota – Roweckiego
108 mieszkań

Wrocław / ul. Kolejowa
469 mieszkań

Mińsk Mazowiecki osiedle mieszkania z dopłatą do czynszu

Mińsk Mazowiecki / ul. Klonowa
138 mieszkań

Łowicz / Krudowskiego
96 mieszkań

mieszkania na start Września PFR Nieruchomości

Września / Śmidowicz
100 mieszkań

Radom / Tytoniowa
124 mieszkania

osiedle mieszkań na start z wykończeniem Zgorzelec PFR Nieruchomości

Zgorzelec / Lubańska
220 mieszkań

mieszkania na wynajem z wykończeniem

Oława / Paderewskiego
144 mieszkania

Wałbrzych osiedle mieszkania na wynajem PFR Nieruchomości

Wałbrzych / Husarska
192 mieszkania

Lokalna społeczność w centrum uwagi

Nasze inwestycje zawsze są odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, dlatego ściśle współpracujemy z samorządami. Samorządy są często naszymi partnerami w spółkach celowych, powołanych do realizacji danej inwestycji. Ich wkładem do spółki jest grunt, a my zapewniamy finansowanie i realizację budowy. Samorządy decydują również o kryteriach naboru najemców, czyli o tym, komu w pierwszej kolejności wręczyć klucze do mieszkania.

najemca osiedla mieszkań na wynajem Wałbrzych PFR Nieruchomości

Małgosia (Wałbrzych)

„Po śmierci męża musiałam opuścić dom. A jestem w tym wieku, że żaden bank już by mi nie udzielił kredytu. Kiedy się dowiedziałam, że zakwalifikowałam się do programu, rozpłakałam się. Ze szczęścia też można płakać.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem Biała Podlaska PFR Nieruchomości

Hania (Biała Podlaska)

„Jestem pielęgniarką. Sama wychowuję dwie córki. Mam dopłatę do czynszu i pobieram 500+. Kiedy się dowiedziałam, że to mieszkanie będzie moje, zaczęłam tu tańczyć…”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Grzegorz (Wałbrzych)

„Sam wychowuję troje dzieci. Poprzednio mieszkaliśmy na maleńkim strychu, który własnymi rękami przystosowałem do zamieszkania. Był tam pęknięty komin; sadza pokrywała wszystko. Najstarsza córka ma astmę i po prostu się tam dusiła.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Monika (Biała Podlaska)

„Mieszkałam z dwiema córkami w pomieszczeniach gospodarczych. Wilgoć powodowała, że ciągle chorowałyśmy. Teraz wreszcie żyjemy w normalnych warunkach.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Hanna (Wałbrzych)

„Jestem nauczycielką i pełnię też funkcję wicedyrektora szkoły. Byłam pierwszą lokatorką w tym bloku, bo tak bardzo chciałam się wprowadzić, że zabrałam materac i już zostałam, mimo że wtedy były tu tylko gołe ściany …”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Daria (Kępice)

„Wychowałam się w domu dziecka. Chcę mojemu synowi stworzyć dom, którego sama nie miałam.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem w Kępnie

Kasia (Kępno)

„Poprzednio moja córka miała do szkoły 20 kilometrów. Teraz wystarczy, że przejdzie przez ulicę. Bardzo dobrze nam się mieszka; wreszcie jesteśmy na swoim, nie musimy wynajmować.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Magda (Biała Podlaska)

Gdyby nie to mieszkanie, nie zdecydowałabym się na drugie dziecko. Tam, gdzie mieszkaliśmy poprzednio, nawet na jedno nie było miejsca. A teraz mamy dwa pokoje i ogródek.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Paweł (Kępno)

„Samorząd w Kępnie postawił na to, aby zatrzymać tu młodych przedsiębiorców. Ja prowadzę małą restaurację i pracuję od świtu do nocy, 7 dni w tygodniu. Miałem do wyboru: kredyt na rozkręcenie biznesu lub kredyt na mieszkanie. Dziś daję pracę kilkunastu osobom.”

Jakość na długie lata

W ramach programu budowane są wysokiej jakości budynki, spełniające rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne. W przeciwieństwie do deweloperów, którzy udzielają rękojmi i gwarancji na maksymalnie kilka lat, my jesteśmy odpowiedzialni za jakość inwestycji przez lat kilkadziesiąt. Wysoka jakość po prostu się opłaca, ponieważ przekłada się na niższe koszty późniejszych konserwacji i remontów. Przystępne stawki czynszowe osiągamy dzięki standaryzacji rozwiązań architektonicznych i wykorzystaniu nowoczesnych technologii, obniżających koszty eksploatacji.

Najlepsze pracownie architektoniczne

Nasze osiedla projektują pracownie, wyłonione w konkursach architektoniczno-urbanistycznych. W składzie sędziowskim zasiadały już takie autorytety, jak dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki Bolesław Stelmach, czy przedstawiciele prestiżowego Stowarzyszenia Architektów Polskich.